Drama, Erotinis
N-18

Benedeta Benedetta

Amžiaus cenzas: N-18
Sukurta: Prancūzija, Nyderlandai
Režisierius: Paul Verhoeven
Vaidina: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson, Olivier Rabourdin, Louise Chevillotte, Hervé Pierre
Trukmė: 2 Val. 11 min.

Naujas legendinio olandų režisieriaus Paul‘o Verhoeven‘o („Esminis instinktas“, „Ji“, „Juodoji knyga“) filmas „Benedeta“ jau sukėlė nemenką triukšmą Kanų kino festivalyje. Pagal tikrą istoriją sukurta, erotikos nestokojanti juosta pasakoja apie Italijoje gyvenusią vienuolę, kuri buvo teisiama už savo seksualinę orientaciją.

XVII-asis amžius. Toskanos moterų vienuolyne gyvena Benedeta Karlini. Nuo paauglystės moteris patiria itin tikroviškas ir neretai sukrečiančias religines bei erotines vizijas. Vienuolė taip pat teigia galinti daryti stebuklus. Charizmatiška moteris greitai išsikovoja privilegijuotą vietą vienuolyno hierarchijoje. Tačiau netikėtai atsiradęs ir viską užgožęs potraukis jaunai vienuolei Bartolomėjai sutrikdo Benedetos vidinę ramybę. Jausmams tarp dviejų moterų kaistant, gandai apie netinkamą Benedetos elgesį neišvengiamai pasiekia aukščiausius Italijos bažnyčios sluoksnius. Prasideda intrigų, spąstų ir išdavysčių kupinas žaidimas, galintis pasibaigti tik dviem būdais: arba Benedetos pergale, arba visišku jos sunaikinimu. Vienoje pusėje – galinga ir daugybę išteklių bei svertų turinti religinė organizacija; kitoje – vieniša vienuolė, kovojanti dėl savo tapatybės, garbės ir laisvės.

Filmas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.