Benksis. Nelegalaus meno iškilimas | Rekomenduojama 7-12 klasėms

Benksis. Nelegalaus meno iškilimas | Rekomenduojama 7-12 klasėms

Benksis. Nelegalaus meno iškilimas | Rekomenduojama 7-12 klasėms

Net ir visiškai menu nesidomintys žmonės greičiausiai yra girdėję Benksio (Banksy) vardą. Iki šiol anonimu sugebėjęs išlikti vaikinas savo veiklą pradėjo prieš 30 metų Bristolio mieste. Tuomet jis tebuvo vienas iš daugybės graffiti menininkų, tačiau būtent jam buvo lemta pakeisti meno pasaulį.

Pirmą kartą apie Benksį plačiau buvo imta kalbėti 1999 m., kuomet Bristolyje ant vieno namo sienos jis išpurškė freską „The Mild Mild West“, vaizduojančią pliušinį meškiuką, metantį Molotovo kokteilį į tris riaušių policininkus. Tais metais vietos policija itin griežtai kovojo prieš muzikiniuose vakarėliuose dalyvaujantį neformalų jaunimą, kartais nevengdama pasitelkti ir jėgos. Benksio freska buvo taikus ir taiklus atsakas į tų dienų įvykius.

Šiuo metu – garsiausias gatvės meno atstovas pasaulyje, Benksis jau užsitarnavo vietą istorijoje kaip žmogus, kurio kontroversiškas, nelegalus politinis ir socialinis menas bei nutrūktgalviški išpuoliai provokuoja diskusijas ir skatina mąstyti žmones visame pasaulyje. Išsamus pasakojimas apie jo istoriją bei reti interviu su pačiu menininku-anonimu leis iš arčiau pažvelgti į maištininką iš Bristolio ir jo kelią nuo paprasto gatvės chuligano iki naujos meno rūšies iškilimo ir jaunimo revoliucijos simbolio.

 

Originalus filmo pavadinimas: Banksy and the Rise of Outlaw Art

Režisierius: Elio Espana

Žanras: Dokumentinis

Šalis: Jungtinė Karalystė