Drama, Komedija
N-13

Ilgo metro filmas apie gyvenimą Ilgo metro filmas apie gyvenimą

Amžiaus cenzas: N-13
Sukurta: Lietuva
Režisierius: Dovilė Šarutytė
Scenaristas: Dovilė Šarutytė, Titas Laucius
Vaidina: Agnė Misiūnaitė, Nelė Savičenko, Kęstutis Jakštas, Inga Maškarina, Romuald Lavrinovič
Trukmė: 1 Val. 40 min.

Nuo lapkričio 25 dienos Lietuvos kino teatruose – įkvėpta tikrų įvykių, pripažinta tarptautiniuose  festivaliuose, debiutinė režisierės Dovilės Šarutytės kino juosta  - „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“. Festivalių žiuri dėmesio susilaukęs filmas – jautrus, aštrus, emocionalus, intymus pasakojimas apie tuos, kurių gyvenimai tęsiasi.

Vos grįžusi iš atostogų, Dovilė sužino, kad mirė jos tėvas. Bet atsiduoti gedului merginai nėra kada: jai iškart tenka organizuoti laidotuves.

Dovilė pati skuba iš morgo į šarvojimo salę, iš kapinių, į gėlių turgų, vis pakliūdama į vieną už kitą kurioziškesnes situacijas. Tačiau makabriški laidotuvių organizavimo iššūkiai jos nepalaužia. Netgi priešingai: užgriuvusių reikalų tvarkymas merginą pradeda veikti kaip savotiška terapija.

Ir galiausiai jai pavyksta. Susirinkusieji į tėvo šermenis Dovilei žarsto komplimentus: laidotuvės labai jaukios. Subtili urnos, gėlių ir žvakių kompozicija, iškabintos velionio šypsenų pilnos nuotraukos ir originalus garso takelis kuria nuotaiką, dėl kurios laidotuvių erdvė akimirkomis primena labiau ne šarvojimo, o šventinę pokylių salę.

Tėvo laidotuvių sėkme mergina džiaugiasi ir didžiuojasi. Tačiau tik viskam nurimus, Dovilei pagaliau ateina suvokimas, jog ji ką tik palaidojo savo tėvą.