Dokumentinis
N-7

Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją Mr. Landsbergis

Amžiaus cenzas: N-7
Sukurta: Lietuva, Ukraina
Režisierius: Sergejus Loznica
Scenaristas: Vytautas V. Landsbergis, Sergejus Loznica
Trukmė: 4 Val. 9 min.

DĖMESIO – nuo sausio 17 dienos visiems vyresniems nei 6 m. asmenims kino seansų metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Valgyti bei gerti gėrimus kino salėje galima.

1990 m. profesorius, muzikos istorikas, filosofas ir charizmatiškasis politinis lyderis Vytautas Landsbergis išvedė savo šalį iš Sovietų Sąjungos sudėties ir privertė Michailą Gorbačiovą pripažinti jos suverenumą. Dabar, prabėgus daugiau nei 30 metų po SSRS griūties, vienas iš nepriklausomybės judėjimo pradininkų grįžta mintimis į dramatiškus 1988–1991 m. įvykius ir žingsnis po žingsnio visam pasauliui primena apie drąsias lietuvių kovas už laisvę, apie nepaprastą žmonių pasiaukojimą, patriotines dainas, garsiai skambėjusias miestų aikštėse ir tas beprotiškas bemieges naktis, kada stovėdami petys į petį prieš karinę techniką gynėme savo Lietuvą. Visa tai – gyva istorijos pamoka dabarties ir ateitiems kartoms, perduodama asmenybės, kuri tuo metu buvo karščiausių įvykių epicentre.

„Man buvo įdomu, ką Vakarų pasaulis žino apie mūsų įvykius. Šio filmo dėka sužinos tikrai daugiau. Man tai svarbu, nes tai mano gyvenimo dalis, mano tautos gyvenimas, bendras likimas,“ – sako V. Landsbergis.

Filmas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.