Drama
N-16

Partenonas Partenonas

Amžiaus cenzas: N-16
Sukurta: Lietuva, Prancūzija, Ukraina
Režisierius: Mantas Kvedaravičius
Prodiuseris: Uljana Kim
Scenaristas: Mantas Kvedaravičius, Evangelos Koutsourakis
Vaidina: Mehdi Mohammed, Hanna Bilobrova, Garip Özdem, Rita Burkovska
Trukmė: 1 Val. 59 min.

Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje - „Kino kritikų savaitė“  šis filmas sulaukė ypatingo dėmesio. Prestižiniame kino talentų atradimams skirtame renginyje, ilgametražis filmas pasirinktas tarp septynių geriausių filmų visame pasaulyje.

Pigiame viešnamio kambarėlyje Atėnų tvirtovės papėdėje žmogus prisimena nepaprastus savo gyvenimo įvykius. Į paviršių iškyla prisiminimai apie nepatirtą meilę, skausmą, ilgesį, turtus ir tikėjimą, kad ateityje jo laukia  gyvenimas, kokio jis visada laukė. Jo nerami siela blaškosi po visą pasaulį, vieną sekundę jis Odesoje, kitą – Stambule, Atėnuose ar tolimoje Šiaurės Ugandoje.

Žmogus atmena kaip savo kelyje sutiko kurdų gangsterį Garipą, kavinės savininką – Mehdi,  dvi vienodo likimo seseris – prostitutes Aną ir Sofiją.  Šie, visuomenės užribyje atsidūrę žmonės - ypatingi istorijų pasakotojai, kurių gyvenimai susipinantys ir vėl išsiskiriantys vienoje siužetinėje linijoje.

Cigarečių dūmuose paskendusiame viešnamyje prostitutė Ana išdrįs prabilti apie tikros meilės ir švelnumo troškimą, nors jos likimas seniai nulemtas negailestingų aplinkybių. Gangsteris Garipas – dar vaikystėje išgyvenęs smurtą,  tampa negailestingu žudiku, šaltakraujiškai nužudęs Mehdi.  Nors gangsterio sieloje dar rusena meilė Sofijai – ji seniai praradusi tikėjimą Dievu, bet ramybę randanti ikonų tapyboje.

Prisimindamas pakeleivių papasakotas istorijas žmogus atranda turtus, tampa klajojančiu pranašu ir pagaliau grįžta namo pas žmoną, bet atmintis jį išduoda... jis tvirtai žino, kad viename šių gyvenimų  bus nužudytas...